W nowych domach bez meldunku

This entry was posted by wtorek, 26 Październik, 2010
Read the rest of this entry »

Od 2014 roku zniknie obowiązek meldunkowy. Jeżeli więc dopiero zaczynamy wybierać projekty domów, po wybudowaniu domu może się okazać, ze nie będziemy musieli zgłaszać nowego miejsca zamieszkania.

Ustawa o ewidencji ludności, poparta przez Senat, wraca teraz do Sejmu. Zakłada ona, że od 1 stycznia 2014 roku zniknie obowiązek meldunkowy. W rejestrze PESEL nie będzie już informacji o naszym adresie zameldowania, kraju zamieszkania, nie będą gromadzone również informacje o wjazdach i wyjazdach z Polski. Niestety koszty budowy domu ciągle są duże i nie każdego stać na nowy własny dom.

Choć ustawa przewiduje brak meldunku od 2014 roku, to już od przyszłego wymogi ewidencyjne będą ułatwione. W tej chwili kiedy zamieszkujemy nowy dom jednorodzinny, musimy najpierw zgłosić wymeldowanie, czekać na akceptację, tzn. potwierdzenie dokumentem, i dopiero później możemy zgłosić nowe miejsce zamieszkania.

W nowych domach bez meldunku

Już od 2011 roku przeprowadzając się do nowego domu, zgłaszając meldunek będziemy mogli jednocześnie wymeldować się z poprzedniego miejsca zamieszkania. Budowa domu i tak wymagała mnóstwa formalności ? na sam koniec czeka nas przynajmniej jedna wizyta w urzędzie mniej.

Comments are closed.