Category: Prace projektowe

kolor dachu

Kolory dachówek w barwach jesieni nadal zachwycają

Choć czerń i jej odcienie zagwarantowały sobie silną pozycję na polskich dachach, to warto zwrócić uwagę na szlachetne, tradycyjne odcienie dachówek w kolorach jesieni. Kasztanowy, miedziany i brązowy to kolory natury z naszej strefy klimatycznej, które doskonale wyglądają w otoczeniu lasu, parku, sadu czy ogrodu. Oto przegląd wybranych modeli dachówek ceramicznych i betonowych w kolorach jesieni z oferty marki BMI Braas, których kształt czy powłoka spełniają różne oczekiwania inwestorów poszukujących czegoś więcej niż tradycyjnego pokrycia dachowego.

remont

55 proc. Polaków kupuje produkty remontowe i wykończeniowe online

Polacy deklarują zmianę nawyków remontowych po pandemii. Według badania Jak kupuje polski konsument? Trendy e‑commerce w zakupach z kategorii spożywczej oraz „dom i ogród” przeprowadzonego na zlecenie Grupy Muszkieterów, aż 61 proc. Polaków wskazuje, że zakupy produktów remontowych i wykończeniowych robiło online jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa, jednak obecnie częściej korzysta z takiego rozwiązania. 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 55 proc. kupuje potrzebne do niego produkty przez Internet.

modne wnetrze

Panele tapicerowane – poznaj szybki i efektowny sposób na metamorfozę wnętrza!

Czujesz, że potrzebujesz zmiany w swoich wnętrzach, ale nie masz czasu na długi remont? Jeśli szukasz łatwego patentu na ciekawą i widowiskową przemianę, która znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, to panele tapicerowane będą idealnym rozwiązaniem! To jedna z najpopularniejszych i najmodniejszych obecnie metod na całkowitą zmianę stylu wnętrza lub na subtelne podkreślenie jego charakteru. Poznaj najważniejsze cechy paneli tapicerowanych i zobacz, jak dopasować je do poszczególnych pomieszczeń.

remont

SCB: Co piąty z nas planuje jesienią remont domu lub mieszkania

Poza renowacją domów, planujemy zmiany w garderobie. 19 proc. badanych przyznało, że jesienią chce więcej wydać na ubrania i buty. Z kolei 40 proc. ankietowanych nie przewiduje większych wydatków o tej porze roku. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn (ponad 46 proc.).

remont

Czas na remont pokoju ucznia

Warto zadbać o odświeżenie i przearanżowanie pokoju ucznia, zwłaszcza jeżeli nasz skarb wyrasta właśnie z dziecięcych zabaw i zmieniają się jego potrzeby.  

nieruchomosci

Fakty i mity inwestowania w nieruchomości

Wolność finansowa dzięki inwestycjom na rynku nieruchomości wydaje się atrakcyjna dla tych, którzy chcą jak najszybciej przejść na emeryturę i cieszyć się pasywnym źródłem dochodu. Zarabianie na nieruchomościach doczekało się już wielu faktów i mitów, których prawdziwość warto ostatecznie potwierdzić. Wątpliwości rozwieje ekspert w tej dziedzinie, inwestor, twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości WIWN ® – Wojciech Orzechowski.

remont

Planujesz remont? Stwórz smart dom

Planujesz remont mieszkania, lub jesteś w trakcie budowy domu? To doskonała okazja, aby zadbać o inteligentne udogodnienia w nowych, wymarzonych czterech kątach. Podpowiadamy, jak w prosty, szybki i bez nadwyrężania budżetu sposób, stworzyć nowoczesny smart dom.

remont

Planujesz remont? Zaprojektuj miejsce na klimatyzację

Jesteś w trakcie lub planujesz remont w swoim domu, a od dawna marzyła Ci się klimatyzacja? Jeśli tak, to jest to doskonały moment na zakup i montaż ściennych urządzeń chłodzących. W tym artykule podpowiemy, jak dobrze zaplanować montaż klimatyzatora.

sklad budowlany

Jak wybrać dobry skład budowlany?

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby budować dom. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, gdy chcemy sobie zapewnić dobry komfort życia i miejsce dla wszystkich domowników. Jak się okazuje, bardzo dużą przeszkodą są przede wszystkim ceny materiałów budowlanych. Stąd konieczność szukania miejsc, w których jednocześnie będziemy mogli kupić wszystko, co jest nam niezbędne do budowy, a gdzie nie przepłacimy. Rozwiązaniem są lokalne składy materiałów budowlanych.

Ścianka działowa

Co zamiast ścianki działowej – jak sprawnie podzielić przestrzeń w mieszkaniu?

Przestronne mieszkanie to marzenie wielu z nas, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy otwarta przestrzeń nie sprzyja optymalnej organizacji wnętrz. Podział pomieszczeń na strefy w licznych przypadkach pozwala uzyskać znacznie większą funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej, a co za tym idzie, większy komfort jej użytkowania. Planując podzielenie mieszkania nie zawsze trzeba uciekać się do montażu ścianki działowej, który zazwyczaj jest pracochłonny. Można zdecydowanie szybciej poradzić sobie z wydzieleniem dodatkowych stref przy pomocy sprawdzonych rozwiązań projektowych. Zatem co zamiast ścianki działowej?

1 2 3