Category: Prace projektowe

budowa

Jak wybrać skład budowlany, aby na tym nie stracić?

Budując dom musimy zmierzyć się z wieloma problemami, wśród najważniejszych jest oczywiście zakup materiałów budowlanych. To właśnie od nich w dużej mierze zależy to, jaka będzie ostateczna cena naszej inwestycji. Warto poszukać miejsc, które mają szeroki asortyment, niewygórowane ceny, realizują zamówienia w krótkim czasie. Dobry i doświadczony skład budowlany to połowa sukcesu i znaczne ułatwienie procesu budowy.

projekty domow

Projekty domów parterowym z garażem – dla kogo będą najlepszym rozwiązaniem?

Chcąc wybudować dom, bardzo często zastanawiamy się nad tym, jak ma on wyglądać. Również ważna jest funkcjonalność. Nikt już nie wybiera ogromnych budynków, gdzie jest mnóstwo niepotrzebnych pomieszczeń, które nie będą na co dzień używane. Inaczej sprawa ma się z garażem. Nawet osoby, które nie mają samochodu, wybierają takie projekty domów. Z jakiego powodu?

budowa domu

Jak korzystać z szalunków ściennych na budowie?

Szalunki ścienne to element bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek konstrukcję. Nowoczesne firmy wykorzystują takie akcesoria, aby efektywnie i szybko wznosić kolejne kondygnacje budynków. W jaki sposób z nich korzystać? Podpowiadamy.

materiał

Doświadczona firma brukarska. Jaka powinna być?

Współpraca z doświadczoną firmą brukarską może przynieść nam zdecydowanie bardzo dużo korzyści, wśród których zdecydowanie można wymienić fakt, że będziemy mieli odpowiednio ułożoną kostkę, płyty betonowe, obrzeża oraz innego typu produkty betonowe. Warto postawić na wybór firmy, która ma za sobą wiele udanych realizacji i może pochwalić się udokumentowanym portfolio.

kolor dachu

Kolory dachówek w barwach jesieni nadal zachwycają

Choć czerń i jej odcienie zagwarantowały sobie silną pozycję na polskich dachach, to warto zwrócić uwagę na szlachetne, tradycyjne odcienie dachówek w kolorach jesieni. Kasztanowy, miedziany i brązowy to kolory natury z naszej strefy klimatycznej, które doskonale wyglądają w otoczeniu lasu, parku, sadu czy ogrodu. Oto przegląd wybranych modeli dachówek ceramicznych i betonowych w kolorach jesieni z oferty marki BMI Braas, których kształt czy powłoka spełniają różne oczekiwania inwestorów poszukujących czegoś więcej niż tradycyjnego pokrycia dachowego.

remont

55 proc. Polaków kupuje produkty remontowe i wykończeniowe online

Polacy deklarują zmianę nawyków remontowych po pandemii. Według badania Jak kupuje polski konsument? Trendy e‑commerce w zakupach z kategorii spożywczej oraz „dom i ogród” przeprowadzonego na zlecenie Grupy Muszkieterów, aż 61 proc. Polaków wskazuje, że zakupy produktów remontowych i wykończeniowych robiło online jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa, jednak obecnie częściej korzysta z takiego rozwiązania. 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 55 proc. kupuje potrzebne do niego produkty przez Internet.

modne wnetrze

Panele tapicerowane – poznaj szybki i efektowny sposób na metamorfozę wnętrza!

Czujesz, że potrzebujesz zmiany w swoich wnętrzach, ale nie masz czasu na długi remont? Jeśli szukasz łatwego patentu na ciekawą i widowiskową przemianę, która znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, to panele tapicerowane będą idealnym rozwiązaniem! To jedna z najpopularniejszych i najmodniejszych obecnie metod na całkowitą zmianę stylu wnętrza lub na subtelne podkreślenie jego charakteru. Poznaj najważniejsze cechy paneli tapicerowanych i zobacz, jak dopasować je do poszczególnych pomieszczeń.

remont

SCB: Co piąty z nas planuje jesienią remont domu lub mieszkania

Poza renowacją domów, planujemy zmiany w garderobie. 19 proc. badanych przyznało, że jesienią chce więcej wydać na ubrania i buty. Z kolei 40 proc. ankietowanych nie przewiduje większych wydatków o tej porze roku. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn (ponad 46 proc.).

remont

Czas na remont pokoju ucznia

Warto zadbać o odświeżenie i przearanżowanie pokoju ucznia, zwłaszcza jeżeli nasz skarb wyrasta właśnie z dziecięcych zabaw i zmieniają się jego potrzeby.  

nieruchomosci

Fakty i mity inwestowania w nieruchomości

Wolność finansowa dzięki inwestycjom na rynku nieruchomości wydaje się atrakcyjna dla tych, którzy chcą jak najszybciej przejść na emeryturę i cieszyć się pasywnym źródłem dochodu. Zarabianie na nieruchomościach doczekało się już wielu faktów i mitów, których prawdziwość warto ostatecznie potwierdzić. Wątpliwości rozwieje ekspert w tej dziedzinie, inwestor, twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości WIWN ® – Wojciech Orzechowski.

1 2 3 4